У відповідній локації, за ініціативи співавтора проекту Сергія Чигвінцева, було проведено роботу по розширенню існуючого історичного шару 1943-11-06 з покриттям територій вздовж русла Дніпра від селища Волоське, що в десяти кілометрах від м. Дніпро і до селища Привітне, в десяти кілометрах від м. Запоріжжя:
ПродовженняДніпро: історичний шар 1941-08-29
Складається з двох аерознімків середнього масштабу (1:13500) і доволі високою деталізацією. Покриває частину міста в районі сучасної вул. Янтарна, Амуру, Старого мосту, річкового порту:
ПродовженняДніпро: оновлення історичних шарів, нові шари в локації
В основній локації проекту відбулися деякі оновлення: були додані два нових історичних шари, датовані 1941-08-17 та 1941-07-26, а також оновлений історичний шар 1941-08-21 – був доданий один великомасштабний аерознімок, шар став візуально більш акуратним.
Коротко про оновлення нижче.
ПродовженняЙозефсталь, Дніпро: нові історичні шари
І хоч ці локації можна було не розділяти – по суті це одне місто, але Йозефсталь необхідно було відокремити, тому що у цьому місці, починаючи з кінця XVIII століття, відбувалося багато подій і відповідно змін місцевості. Ну і через близькість до м. Дніпра деякі історичні шари у локаціях будуть спільними.
Один з нових шарів якраз і є таким: дата 1941-07-11 з’явилася у панелях вибору шарів обох локацій. Це аерофотознімок великого масштабу і слабкої деталізації, який покриває південно-східну частину міста Дніпро, разом з місцем розташування колонії Йозефсталь і м. Катеринослав-Кільченський:
ПродовженняПлан Львова 1918 року
П’ятим історичним шаром у локації Львова додано детальний план міста і околиць 1918 року. Перехід до інтерактивного перегляду нового шару по клику на зображення:
Джерело: сховище Олександра Волока (посилання на конкретний файл)
Херсон на плані 1855 року
У локацію Херсона додано новий історичний шар. Перехід до інтерактивного перегляду по клику на зображення:
Файл надав для проекту Олександр Волок
План Запоріжжя 1929 року
Шар розміщений у локації Великий Луг. Все ж таки місто Запоріжжя і околиці мають безпосереднє відношення до Великого Лугу.
Перехід до інтерактивного перегляду шару по клику на зображення:
ПродовженняКанів та водосховище на карті 1943 року
Продовжую прив’язку серії німецьких карт району русла Дніпра, які були створені на основі карт РККА масштабу 1:100000. В самому кінці, коли буде зроблена прив’язка максимальної кількості подібних фрагментів, буде опублікована стаття, звідки ці карти були взяті – тоді я більше розкрию тему, буде більш зрозуміле призначення цих карт.
Загальне покриття фрагменту:
ПродовженняНова локація: колонія Йозефсталь та м. Катеринослав-Кільченський
Вся ця історія почалася з мого питання Ігорю Кочергіну на його лекції, яку він проводив в лекторії Dnipro Center for Contemporary Culture. Суть питання була пов’язана з колонією Йозефсталь та недобудованим містом Катеринослав-Кільченський, яке проіснувало менше 10 років з 1777 по приблизно 1784 рік: чи можемо ми припустити, що колонія була заснована на залишках вулиць покинутого міста? З його відповіді я зрозумів, що це на це питання однозначної думки немає, тому я вирішив спробувати знайти картографічні матеріали тих років, порівняти їх з наявними у мене аерознімками і можливо таким чином знайти відповідь.
ПродовженняВеликий Луг і околиці: карта 1943 року
Можна б було сказати, що це відома карта РККА, масштаба 1:100000, але це не зовсім так. Це вже німецька карта, яка була адаптована у 1943 році під інші потреби на основі карт РККА. Зона покриття:
Продовження