Канів та водосховище на карті 1943 року

Продовжую прив’язку серії німецьких карт району русла Дніпра, які були створені на основі карт РККА масштабу 1:100000. В самому кінці, коли буде зроблена прив’язка максимальної кількості подібних фрагментів, буде опублікована стаття, звідки ці карти були взяті – тоді я більше розкрию тему, буде більш зрозуміле призначення цих карт.

Загальне покриття фрагменту:

Продовження

Нова локація: колонія Йозефсталь та м. Катеринослав-Кільченський

Вся ця історія почалася з мого питання Ігорю Кочергіну на його лекції, яку він проводив в лекторії Dnipro Center for Contemporary Culture. Суть питання була пов’язана з колонією Йозефсталь та недобудованим містом Катеринослав-Кільченський, яке проіснувало менше 10 років з 1777 по приблизно 1784 рік: чи можемо ми припустити, що колонія була заснована на залишках вулиць покинутого міста? З його відповіді я зрозумів, що це на це питання однозначної думки немає, тому я вирішив спробувати знайти картографічні матеріали тих років, порівняти їх з наявними у мене аерознімками і можливо таким чином знайти відповідь.

Продовження

Великий Луг і околиці: карта 1943 року

Можна б було сказати, що це відома карта РККА, масштаба 1:100000, але це не зовсім так. Це вже німецька карта, яка була адаптована у 1943 році під інші потреби на основі карт РККА. Зона покриття:

Продовження

Дніпро: оновлено історичний шар 19.06.1943 р.

Завершено роботу над розробкою деталізованого історичного шару, який складається з 22 аерознімків: сім середньої деталізації (масштаб 1: 27900) і п’ятнадцять знімків високої деталізації (масштаб 1:12500). Аерознімками покрито приблизно 80% сучасної території міста, деталізовані зони обведені зеленим контуром:

Продовження

Великий Луг: супутниковий знімок 30.04.2024

У локацію додано новий шар 2024 року, де зафіксовано процес часткового наповнення території Каховського водосховища водою через Водопілля та спуск води з водосховищ вище по каскаду. Загальний вигляд шару:

Продовження

Канів та Канівське водосховище на супутниковому знімку 26.03.1973

Два фрагменти супутникових знімків охоплюють Канів, його околиці і велику частину водосховища до півострова Трахтемирів:

Продовження

Канів та околиці на карті 1849 р.

Одноверстова карта Корпусу військових топографів прив’язана точками координат у локації Канів. Охоплює лист карти тільки правий берег Дніпра:

Перехід до перегляду історичного шару по клику на зображення.

Продовження

Нововоронцовка, Нікополь: аерознімки 15.08.1941

У відповідні локації додані два великомасштабні знімки. Окрім того, всі історичні шари з цією датою у всіх сусідніх локаціях (Нововоронцовка, Нікополь, Марганець) об’єднані в один шар. Наразі цей шар складається з п’ятьох великомасштабних та чотирьох маломасштабних знімків. Нові файли шару позначені зеленим:

Продовження

Аерофотознімки Дніпропетровська 6 травня 1943 року

Новий історичний шар і перший по хронології за 1943 рік в локації Дніпра. Складається з чотирьох знімків – двох великомасштабних і двох малого масштабу, більш деталізовані. Покриття територій, а також деталізовані зони, проілюстровані нижче:

Продовження

Аерознімки Дніпропетровська 17.12.1943 року

Новий історичний шар у локації Дніпра. На даний момент складається з двох високодеталізованих аерознімків. І дійсно – це одні з найчіткіших знімків, з якими мені доводилося працювати. Співпало кілька факторів: прямий кут зйомки, зима – не перешкоджає рослинність (хоча у 1943 році її у місті майже не залишилося), чисте повітря, сонячна погода і час зйомки, коли сонце створювало тіні від будівель, що придавало об’єму текстурам місцевості.

Знімки покривають тільки частину міста: район вокзалу, низ вул. Робочої, вул. Павлова на правому березі і Мануйлівка на лівому:

Продовження