Аерофотознімки Дніпропетровська 6 травня 1943 року

Новий історичний шар і перший по хронології за 1943 рік в локації Дніпра. Складається з чотирьох знімків – двох великомасштабних і двох малого масштабу, більш деталізовані. Покриття територій, а також деталізовані зони, проілюстровані нижче:

Продовження

Аерознімки Дніпропетровська 17.12.1943 року

Новий історичний шар у локації Дніпра. На даний момент складається з двох високодеталізованих аерознімків. І дійсно – це одні з найчіткіших знімків, з якими мені доводилося працювати. Співпало кілька факторів: прямий кут зйомки, зима – не перешкоджає рослинність (хоча у 1943 році її у місті майже не залишилося), чисте повітря, сонячна погода і час зйомки, коли сонце створювало тіні від будівель, що придавало об’єму текстурам місцевості.

Знімки покривають тільки частину міста: район вокзалу, низ вул. Робочої, вул. Павлова на правому березі і Мануйлівка на лівому:

Продовження

Дніпро: аерознімки 1989 року

Завдяки небайдужим людям я отримав оригінали двох аерознімків міста, датовані 1989 роком. Інші небайдужі люди, в особі Олександра Волока, відсканували їх у високій роздільній здатності і тепер з’явилася можливість зробити прив’язку цих знімків до координат. Нажаль, охоплення території обмежується тільки районом Самарських плавнів, масиву Північний та селищем Ігрень:

Продовження

Біла Церква: Супутниковий знімок 22 вересня 1973 року

У локацію Білої Церкви додано новий історичний шар у двох режимах перегляду – інтерактивному (синхронізовані історичні шари з прив’язкою до координат) і статичному (без прив’язки, знімок повернуто на 105 градусів під положення супутника). Деталізація знімка висока.

Охоплення території у режимі інтерактивного перегляду показано на схемі нижче:

Продовження

Супутниковий знімок Дніпропетровська 2002 року: оновлення шару

Реліз до виходу історичного шару 23.02.2002 року з’явився на OldMaps 17 червня 2022 року – там я зробив огляд змін у порівнянні із сучасним супутниковим знімком, також показав цікаві світлини міста тих років. Сьогодні цей шар оновився: додалися нові території на південь від міста:

Продовження

Нова локація: Хорол та околиці

Локація на даний момент складається з трьох історичних шарів 1943, 1967, 1973 років та двох карт OSM. Охоплення історичними шарами відносно міста показано на схемі нижче:

Продовження

Аерофотознімок Катеринослава 1918 року: оновлення файлу

Відомий аерознімок, який з’явився у більш-менш високій роздільній здатності в моєму блозі ще у 2013 році – тоді я зшив зі скриншотів файл, розміром 5832х4190 px. Потім цей файл був доступний для перегляду у статичному режимі на OldMaps. Але зараз його повністю оновлено – я отримав оригінальний скан 8178х5918 px, ліцензію і офіційний дозвіл на публікацію від Південного Методистського Університету (SMU) (Далас, США), в бібліотеці якого зберігається цей знімок. Важливо додати, що скан бібліотека надала безкоштовно, хоча зазвичай послуга коштує $25. Не знаю, що саме вплинуло на таке рішення, але в будь-якому випадку хочу висловити подяку за співпрацю.

Зображення стало трохи краще, можливо трохи пізніше я спробую провести експерименти з покращенням чіткості. Навіть якщо покращити чіткість не вдасться – і без цього нам взагалі пощастило, що такі цінні матеріали існують і у нас є можливість їх вивчати.

Перехід до перегляду по клику на зображення:

Продовження

Оновлення карт Корпусу військових топографів 1853 року

Нагадаю, це глобальний історичний шар, який знаходиться в окремій локації. На загальній карті локацій вона виглядає не як звичайне зелене коло, а як візуалізація охоплених цим шаром територій. Наразі ці території мають наступний вигляд:

Продовження

Оновлення у локації Чорнобиль

Додано два історичних шари періоду перших місяців після аварії.

Перший шар це супутниковий знімок, датований наступним днем після аварії – 27 квітня 1986 року. Покриття невелике – проммайданчик 3-го та 4-го енергоблоку:

(перехід до інтерактивного перегляду по клику на зображення)

Продовження