Великий Луг: план Кам’янко-Дніпровського та Нововоронцовського районів 1953 року

Як це часто трапляться з подібними документами – їх буквально дістають з макулатури на смітнику. Що в прямому сенсі і зробив користувач сайту, який побажав залишитися неназваним. Це не перша його допомога з файлами для локації Великий Луг: він також надав для проекту більше десятка файлів аерофотознімків 1943 року, частина яких вже прив’язана, частина планується.

Додані два плани: Кам’янко-Дніпровського і Нововоронцовського району, а також (верхнім шаром на цьому плані) план селища Благовіщенка Кам’янко-Дніпровського району. Документи датовані березнем 1953 року. Територія покриття планами на карті OSM:

Продовження

Прип’ять: нові історичні шари

У локацію Чорнобильської Зони додано два дуже цікавих історичні шари з аерознімком міста Прип’ять приблизно 1990 року та дуже точним планом перспективної забудови міста 1983 року. Коротко про оновлення у релізі.

Продовження

Дніпро, Кам’янське: нові історичні шари 2010, 2017 років

Продовжуємо для зручності зберігати на сервері OldMaps супутникові знімки сервісу Google 2000-2010-х років. Локації Дніпра та сусіднього Кам’янського поповнилися новими шарами, про це коротко у релізі.

Додам, що ці оновлення стали можливими завдяки технічній допомозі користувача Andrey Woland.

Продовження

Дніпро, Кам’янське, Черкаси: додані супутникові знімки 2003-2015 років

У відповідних локаціях додані нові історичні шари з кольоровими супутниковими знімками і ортофото.

Короткий огляд нижче.

Продовження

Локація Дніпро: Карта Катеринослава та околиць 1882 року

Доволі точна, детальна і цікава карта-одноверстовка. Несправедливо була обділена увагою, хоча відома доволі давно. Покриває весь Катеринослав, південні, південно-західні і західні околиці:

Продовження

Нова локація: Бориспіль і околиці

На старті локація має чотири історичні шари, один сучасний і два шари з картами OSM.

Зони покриття історичними шарами карти 1857 року, аерознімком 1944 року, супутниковими знімками 1972 та 1979 років:

Продовження

Дніпрові пороги: оновлення історичного шару 6.11.1943 р.

У відповідній локації, за ініціативи співавтора проекту Сергія Чигвінцева, було проведено роботу по розширенню існуючого історичного шару 1943-11-06 з покриттям територій вздовж русла Дніпра від селища Волоське, що в десяти кілометрах від м. Дніпро і до селища Привітне, в десяти кілометрах від м. Запоріжжя:

Продовження

Дніпро: історичний шар 1941-08-29

Складається з двох аерознімків середнього масштабу (1:13500) і доволі високою деталізацією. Покриває частину міста в районі сучасної вул. Янтарна, Амуру, Старого мосту, річкового порту:

Продовження

Дніпро: оновлення історичних шарів, нові шари в локації

В основній локації проекту відбулися деякі оновлення: були додані два нових історичних шари, датовані 1941-08-17 та 1941-07-26, а також оновлений історичний шар 1941-08-21 – був доданий один великомасштабний аерознімок, шар став візуально більш акуратним.

Коротко про оновлення нижче.

Продовження

Йозефсталь, Дніпро: нові історичні шари

І хоч ці локації можна було не розділяти – по суті це одне місто, але Йозефсталь необхідно було відокремити, тому що у цьому місці, починаючи з кінця XVIII століття, відбувалося багато подій і відповідно змін місцевості. Ну і через близькість до м. Дніпра деякі історичні шари у локаціях будуть спільними.

Один з нових шарів якраз і є таким: дата 1941-07-11 з’явилася у панелях вибору шарів обох локацій. Це аерофотознімок великого масштабу і слабкої деталізації, який покриває південно-східну частину міста Дніпро, разом з місцем розташування колонії Йозефсталь і м. Катеринослав-Кільченський:

Продовження