Великий Луг 1943: завершення проекту

Все почалося майже п’ять років тому, коли з’явилася ідея робити окремі локації на OldMaps (на старті проекту орієнтація була тільки на м. Дніпро). І перша окрема локація була Нікополь зі знімком 1943 року. Потім почали з’являтися знімки поруч і саме на цих перших знімках вперше було видно місцевість, яку затопили водами Каховського моря. Згодом з’явилася ідея зробити глобальне покриття всієї території Каховського моря, щоб побачити легендарний Великий Луг, яким він був до затоплення…

Продовження

Кривий Ріг: оновлення історичного шару 9 січня 1944 року

Додано новий аерознімок північної частини міста, також проведено реконструкцію і уточненння прив’язки двох існуючих знімків. Перехід до перегляду шару по клику на зображення:

Знімки шару для проекту надав Сергій Безносов.

Дніпропетровськ на детальному німецькому плані 1941 року

Дуже детальний і інформативний план міста, масштабу 1:20000, актуалізований німцями у 1941 році на основі радянських карт 1934 року. Вручну позначені назви вулиць і проміжно номери будинків. Також позначені трамвайні лінії, станом на 1941 рік. Карта кольорова:

Продовження

Кривий Ріг на аерофотознімках серпня 1943 року

Значно розширився історичний шар, помічений в панелі датою 1943-08-03. До цього шар складався з трьох знімків, які покривали території Карачунівського водосховища та центр Кривого рогу. Наразі він складається з 12-ти знімків середнього масштабу, які тепер покривають місто від центру на південь

Продовження

ЧАЕС і Прип’ять: супутниковий знімок 2 жовтня 1984 року

Локація Чорнобиля продовжує розвиватись, поповнюючись новими цікавими і рідкісними матеріалами. На цей раз в архіві Департаменту геологічної розвідки США було придбано один з останніх розсекречених на даний момент супутникових знімків. Більше того – це остання місія (1219-3) програми KH-9 Hexagon. Далі ще були програми супутникової зйомки, але на даний момент вони ще офіційно засекречені.

Фрагмент знімка повністю охоплює ЧАЕС, місто Прип’ять, водойму-охолоджувач станції та декілька селищ навколо:

Продовження

ЧАЕС і Прип’ять: нові шари 2007, 2013, 2016 та 2017 років

Щоб зафіксувати динаміку змін в районі четвертого енергоблока у період будівництва нової арки-укриття були додані чотири історичні шари у локації Чорнобиля:

Продовження

Великий Луг: план Кам’янко-Дніпровського та Нововоронцовського районів 1953 року

Як це часто трапляться з подібними документами – їх буквально дістають з макулатури на смітнику. Що в прямому сенсі і зробив користувач сайту, який побажав залишитися неназваним. Це не перша його допомога з файлами для локації Великий Луг: він також надав для проекту більше десятка файлів аерофотознімків 1943 року, частина яких вже прив’язана, частина планується.

Додані два плани: Кам’янко-Дніпровського і Нововоронцовського району, а також (верхнім шаром на цьому плані) план селища Благовіщенка Кам’янко-Дніпровського району. Документи датовані березнем 1953 року. Територія покриття планами на карті OSM:

Продовження