Продовжую покривати місто серією розсекречених розвідувальних супутникових знімків 60х-80х років. До вашої уваги новий високоякісний знімок 11 травня 1979 року. Для прив’язки був узятий фрагмент, розміром 54617х21551 пікселів – це довга смуга від Аул на заході до Ігрені на сході, яка охоплює весь Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ та передмістя між ними:
Це лише фрагмент смуги, яка тягнеться практично від Знам’янки Кіровоградської області до Синельникове Дніпропетровської. Напишіть в коментарях, якщо вам потрібен фрагмент в межах зони охоплення повного знімка:
Можливість придбати матеріал в архіві Департаменту геологічної розвідки США (U.S. Geological Survey Department of the Interior) з’явилася завдяки користувачам, які відправили донати на розвиток проекту. Надалі планується придбати ще три супутникових знімка. Дякую за сприяння! Також подяка Сергію Мушенку за технічну підтримку, а також Олександру Єрмошенко за додаткову обробку знімка.
Отже, розглянемо в деталях фрагменти нового шару 11 травня 1979 року і порівняємо його з іншими шарами, вже прив’язаними на сайті.
Дніпропетровськ
Повним ходом будуються Червоний Камінь, Парус і Покровський (Комунар), на місці великого приватного сектора поступово виростають висотки:
В деталях видно процес будівництва Кайдацького мосту. Порівняємо знімки 1979 і 1977 року і побачимо, що за цей час був намитий острів, встановлені всі опори і розпочато встановлення прольотних конструкцій з боку правого берега:
Більша частина масиву Перемога до 1977 року вже практично побудована, за два роки до 1979 тут побудовано ще кілька будинків:
Великі зміни за три роки з 1976 по 1979 відбулися на Тополі – почали забудовуватися другий і третій масиви:
Тільки у 1979 році почали з’являтися перші контури готелю Парус. На тому ж місці у 1973 році був невеликий причал:
Освоювати території під майбутній масив Калиновський-6 (Клочко-6) почали у 1975 році. За 4 роки житловий масив розрісся майже на два десятка будинків:
Намивають набережну по вул. Малиновського, будуються коси і з’являється насип під майбутній Усть-Самарський міст:
Дніпродзержинськ
У 1979 році активно будуються мікрорайони на лівому березі. У 1972 цю територію тільки готували під будівництво:
Таромське
Тут видно, як у 1977-1979 році заповнювався Таромський кар’єр:
По поводу Таромского карьера – я так понимаю, что котлы карьера периодически затапливались (естественным способом), но потом воды откачивали и снова производили работы. Я не знаю с чем это связано – с сезонностью или с потребностями города в стройматериалах. Точно могу сказать, что в 1980-1990-х я часто бывал (в летнее время) на этом объекте и своими ногами ходил по дну обоих котлов. Было сухо, велись работы, регулярно взрывали и вывозили породу.
ВейссманЦитувати
Від себе додам.
Порівняно з 1977 роком на знімку 1979 помітно ,як будується учбовий полігон ДВЗРКУ ПВО
( тепер Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ).
http://dvzrku.su/index-7.htm
TurboЦитувати
Таромське
Тут видно, як у 1977-1979 році заповнювався Таромський кар’єр:
Стосовно цього теж відповім , на знімку 1979 року(порівняно з 1977им) дуже добре видно ,що в цей рік був дуже високий підпірний рівень води (на ДніпроГесі).
Як приклад наведу місце де впадає в Дніпро нове русло Орілі ( подивіться на плавні в 1977 та 1979— суттєве відвищення рівня води). Тому це може пояснити затоплення кар’єрів в цей рік( недоцільність відкачування) , та його наступне осушення (відкачку)в наступні роки спаду води .
Такі коливання можливі в наслідок будівництва і введеня в експлуатацію другої черги ДгіпроГесу +- в ті самі роки та випробуваннями максимального підпірного рівня, після чого повернулися на нормальний рівень(станом на тепер рівень такий як і у 1977).
Цитую — 22 квітня 1972 року розпочато будівництво другої черги Дніпровської ГЕС. 1974 року було введено в експлуатацію перший гідроагрегат, а 1981 року — станція вийшла на повну потужність—
TurboЦитувати
[url=https://ibb.co/XbDzV40][img]https://i.ibb.co/Cz6nWtC/FB6-FD2-E9-B346-4-ADB-ABB9-441937956-C18.jpg[/img][/url]
TurboЦитувати
Вибачаюсь не зміг одразу додати порівняння .
TurboЦитувати
https://ibb.co/XbDzV40
TurboЦитувати