Серія недатованих аерофотознімків: оновлення шару

Рухаюся на північ – прив’язав другий знімок серії поки що невідомого датування. Його номер 5452/492. Цей файл має куди більше інформації, потрібної нам для визначення дати його зйомки. У квадрат, масштабу 1:40000 потрапила в основному лівобережна частина міста – пустир на місці промзони НТЗ, частина Ігрені. На правому березі знімок охопив нагорну частину міста, центр. На жаль, приблизно 20% знімка виявилися не в фокусі і в тій частині мало що можна розгледіти. Але поспішу вас обнадіяти – наступний знімок серії ляже на цей з нахлестом, який повністю покриє цю браковану зону. На даний момент шар виглядає так:

Цей аерознімок можна порівняти з багатьма вже прив’язаними шарами і це допоможе нам визначити дату зйомки. Ось наприклад, подивіться і порівняйте цей знімок зі знімком 21 серпня 1941 року. На острові розташування дерев і кущів практично точно збігаються, що побічно говорить нам про те, що це все таки 1941 рік. 17 липня

Точні висновки я всеж таки зроблю, як прив’яжу інші файли серії.

Перейти до перегляду аерознімка

DONATE

6 коментарів до “Серія недатованих аерофотознімків: оновлення шару

 1. Сергей Мушенок

  Если присмотреться к часам №№ 1, 2 на фото, то видно, что это не 7-ка, а пятерка, виден след от затертой части. Т. е. число 15.07 а не 17.07, важно или нет это сложно сказать. По дням точной картины все равно наверное нет. Но для точности, так сказать.

    Цитувати

 2. Вячеслав

  Артем, я искренне Вас благодарю за все то, что вы делаете. За то, что не даете забыть и позволяете вспомнить!!!! Ибо у города который который забыл свою историю, попросту не может быть будущего! Огромнейшее вам спасибо за вашу энергию и время!
  Вячеслав

    Цитувати

 3. Дмитрий

  На последних ‘неизвестных’ по дате снимках в районе крепости на Северном, очень четко видна пирамида или курган достаточной большой и высокий с учетом масштаба месности, на снимке1943 ее уже нет!

  https://oldmaps.dp.ua/?leftmap=739&rightmap=131043#16/48.4956/35.1606

    Цитувати

 4. Снежана

  ПРИСОЕДЕНЯЮСЬ К СЛОВАМ СТУДЕНТА

  Вячеслав:
  Артем, я искренне Вас благодарю за все то, что вы делаете. За то, что не даете забыть и позволяете вспомнить!!!! Ибо у города который который забыл свою историю, попросту не может быть будущего! Огромнейшее вам спасибо за вашу энергию и время!
  Вячеслав

    Цитувати

 5. Артем Костюк Автор публікації

  Олексій Адамчик:
  У нас цих іподромів було – ну просто завались скільки https://oldmaps.dp.ua/?leftmap=739&rightmap=180462#15/48.4396/35.0178

  так, я теж його побачив, коли прив’язував знімок. Ось фрагмент статті (https://gorod.dp.ua/news/150879):\

  “1911 году был торжественно открыт новый Екатеринославский ипподром.
  Новое место для бегов и скачек выбрали на западной окраине города – приблизительно в километре на юг от современного тупика 4-го трамвая. Город заканчивался в этом месте. Дальше начиналась голая степь. От тупика трамвайной линии были устроены конные линейки. Ипподром соседствовал с конным рынком.

  И вот через пять лет после освобождения города, в 1948 году, в городе появился новый «Областной ипподром».
  Расположился послевоенный советский ипподром практически на старом месте, где в 1911 г. звучало «Боже, царя храни» и служили молебен! ”

    Цитувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *