Продовження серії 21 серпня 1941 року

Можна сказати, що цей день був першим днем ​​серйозних бойових дій у місті. Так само в той день місто було детально відзнято аерозйомкою, про що свідчить велика кількість знімків в архіві. Ми з Сергієм Чигвінцевим придбали лише два знімки цього дня, які покривали центр і лівий берег – я їх вже прив’язав. Але тепер у нас є можливість побачити і інші знімки 21 серпня завдяки користувачам сайту, які спонсорували придбання нових матеріалів. Цим меценатом є відомий всім нам Олексій Адамчик, який бере активну участь в житті моїх проектів. Тепер завдяки йому ми зможемо побачити повністю всю серію знімків за цей день – вона покриє практично все місто. А місто тоді було ще практично ціле. Так само дуже дякую Сергію Чигвінцеву за якісний аналіз матеріалу і допомогу в придбанні аерознімків.

Я продовжив покривати правий берег у бік заводу Петровського. І яким було моє здивування, коли я побачив якість знімка №1460/531. При масштабі 1:17000 його якість така ж, як на знімках масштабу 1:8000, а то й краще. Видно, що серія знімалася на іншу камеру, яка давала просто приголомшливу деталізацію. Давайте подивимося, як шар зараз виглядає на карті міста і розглянемо деталі нового знімка.

21 серпня 1941

Нагадаю, новий знімок шару покриває велику частину заводу Петровського. Погляньте, яка деталізація на прикладі району ДК Ілліча:

21 серпня 1941

Видно перші пошкодження. Це будівля Палацу Профілактики, його праве крило серйозно пошкоджено:

21 серпня 1941

На місці сучасної промзони в районі вул. Павлова раніше було ціле селище з широким бульваром по центру. Бульвар був шириною з пр. Пушкіна і по ньому ходив трамвай:

21 серпня 1941

Мабуть, саме найцікавіше на знімку це легендарна понтонна переправа в районі вул. Павлова. Тоді вона ще добудовувалася і була під контролем радянських військ. Ми вперше її можемо побачити у всій красі на аерофотознімку:

21 серпня 1941

Після захоплення міста вона перейшла до окупаційних військ і багато разів була відображена на фотографіях і відео:

Перейти до перегляду знімка

PS: У панелі навігації шарів ви можете побачити ще один шар з таким самим датуванням. Це найперший прив’язаний на OldMaps знімок з моєї колекції. Знаходження цього знімка на сайті скоро втратить сенс – його перекриють нові аерознімки 21 серпня 1941 року, які набагато кращої якості.

DONATE

6 коментарів до “Продовження серії 21 серпня 1941 року

 1. Артем

  Цікаво, що це за будівля на розі Яворницького (119) та Пастера

    Цитувати

 2. Артем Костюк Автор публікації

  Сергей Мушенок:
  Интересно, эта система трамваев уже стоит на приколе или просто так время съемки совпало?
  https://oldmaps.dp.ua/?leftmap=2210841&rightmap=google#18/48.47814/34.98030

  Вряд ли. На фото такое впечатление во всего депо собралось вагонов

    Цитувати

 3. Сергей Мушенок

  Ну фото по-моему более позднее,чем 1941г., когда они действительно там уже скопились.

    Цитувати

 4. Артем Костюк Автор публікації

  Сергей Мушенок:
  Ну фото по-моемуболее позднее,чем 1941г., когда они действительно там уже скопились.

  ну, возможно они первые уже приехали к этому времени..

    Цитувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *